Yeşil Direniş

1

Yeşil Direniş I Ekoloji ve Yaşam Gazetesi Gezi Parkı gibi patlamaya hazır 100’ün üzerinde sıcak gerilim noktası var Türkiye’de Gezi İsyanı’ndan önce 25 Nisan 2010 Kadıköy mitinginde bunun mesajı verilmişti kentlerde özellikle yerellerde yaşanan ekolojik krizin derinliği iyi anlaşılmış olmaktan uzaktır gazetemiz bu krizi ve mücadeleleri görünür kılma gayreti içinde olacaktır Yeşil Direniş kentlerde ve yerellerde verilen “yaşam savunusu” olarak adlandırdığımız mücadelelerin ortak dili ve buluşma zeminidir bu mücadeleler arasında kurulan köprüdür gazetemiz bu alanda önemli bir boşluğu doldurmak için yola çıkmıştır küreselleşmenin Trakya, Anadolu ve Mezepotamya’ya yönelik yoğun saldırılarını radikal ekolojinin kapitalizim ve hiyerarşik topluma yönelik eleştirilerinin muhalif diliyle karşılaycaktır ortak olan’a (commons) ve ortak yaşam alanlarımıza sermayenin girmesine karşı koyacağız. Yeşil Direniş, ekolojiyi bütüncül, anti-kapitalist bir anlayışla ele alan, gerek basılı ve görsel medyada gerekse sosyal medyada bu anlayışı yükselten, bu doğrultuda mücadele veren bir oluşumdur. Türkiye ve dünyada ekolojiye ve doğaya dair gelişmeleri aktarırken Gezi İsyanı’nda yükselen değerlerin toplumda kökleşmesi yolunda çaba sarf etmektedir.

yeni yepyeni bir mücadele diliyle yola çıktık geliyoruz
en güzel şarkısıyla suyun yeşilin ve gökyüzünün

Paylaş.

Yazar Hakkında

1 Yorum

  1. Boğaz Öngörünüm için hep rant peşinde olanları yazıyorsunuz iktidar Rant Muhalefet de hep iktidara ters düşmek için uğraşır 1 Allah’ın kulu çıkıp ta yıllardır alın teri ile arsaları olup bir şey yapamayan mağdurların haklarını ele alsın bir aklıselim adam yok mu ?
    ANAP zamanında Evren Paşanın tüm boğazı kitleyen yasasına karşı Bedrettin Dalan 6% olarak çıkardığı
    Yasa İle 5000 m2 üzerinde yeri olanlara kısıtlı imar çıkarmıştı ki Boğaz ğüzelleşin ancak o devirdeki aynı CHP Anayasa mahkemesin itiraz ederek 5000 m2 Altındaki vatandaşların halkları İçin itiraz etmiş ve Kanunu iptal etirmiştir peki sonrası ne oldu bir büyük hiç yanı hiç bir şey tipik muhalefet çözüm alternatifi yok ama itiraz var

    Peki ne olacak bu mağdurlara ??

Bir Yorum Bırakın