16. İstanbul Bienal: Sindirim Programı – Benzin

0
16. İstanbul Bienal’inde haftasonu yapılacak benzin konulu panelde konuşmacı olarak katılacak olan dostlarımıza ricamızdır.

Koç Holding, iştirakleri TÜPRAŞ, OPET, AYGAZ ile Bienal’e ana sponsor olarak büyük maddi destek vermiştir.
Ne hazindir ki bu seneki temasında plastik kirliliğini seçen Bienal bu şirketlerin kendilerini aklama çalışmalarına gönüllü olarak destek olmaktadır.

Böylesi bir amacın hedeflendiği bir Bienal’e ekoloji hareketinden değerli insanların destek vermesi oldukça düşündürücü ve üzücüdür.

“Benzin” konulu panele konuşmacı olacak olan bu arkadaşlar ülkenin yakıt endüstrisini elinde tutan bu firmaların sponsor olmasına aldırış etmeden ‘fosil yakıtları itibarsızlaştırma ve suç aleti ilan edeceklerini’ söylerken ne kadar samimi olabilecekler?

Ülkeyi fosil yakıtlara boğan bu endüstriyel canavarların ‘suç aleti’ olacaklarının farkında değiller mi acaba?
Bilgilerine, misyonlarına ve şimdiye kadar yaptıkları değerli çalışmalara nasıl olumlu bir katkı sağlayacaktır bu firmaların pr çalışmasından öteye gitmeyecek olan Bienal’de bulunmak?

Dostlarımıza bu kirli ilişkiler ağının içinde bulunmamaya ve ekoloji hareketine eskisi gibi değerli çalışmalarıyla katkıda bulunmaya devam etmelerini diliyoruz.

https://bienal.iksv.org/tr/kamusal-program-ve-ogrenme-programlari/sindirim-programi-benzin

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir Yorum Bırakın