Ekoloji Birliği’nden Örgütlere Çağrı

0
Ekoloji Birliği olarak 26 Ekim 2019 Cumartesi günü Ankara’da “İklim krizine ve ekolojik yıkıma DUR diyoruz” adıyla bir miting düzenliyoruz.

Ülke genelinde yaşanan ekoloji sorunlarına dikkat çekmek için bu sorunlara karşı mücadele eden yerel ekoloji direnişlerini Ankara’da buluşturma amacıyla yapacağımız mitingin mücadeleye ivme katacağına inanıyoruz. Yerellerde verilen mücadelelerin ortaklaşmasını önemsiyoruz ki Ekoloji Birliği de bu amaçla kurulmuştur.

Ülkenin her tarafından nükleer ve termik santrallere, madenlere, taş ocaklarına, balık çiftliklerine, HES’lere, RES’lere, JES’lere karşı verilen mücadeleler de hızla büyüyor. Artık dayanışmanın, bir araya gelerek ortak bir direniş cephesini oluşturulmanın acilliği de ortada.

Bunun için ülkenin tüm ekoloji mücadelesi verenleri ve emek demokrasi güçleriyle birlikte Ankara’da birlikte olmak istiyoruz.

Yapacağımız mitingde sizlerin de bulunması çok önemli. Birlikteliğimizi büyütmek ve saldırılara karşı ekoloji mücadelesi ile emek demokrasi güçlerini birleştirmenin adımı olan mitinge katılımınızı bekliyoruz.
Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

Ekoloji Birliği Yürütme Kurulu
Mail: ekolojibirligi@gmail.com
Web: ekolojibirligi.org

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir Yorum Bırakın