İntihar mı cinayet mı?

0
Burdurlu ses sanatçısı Sümer Ezgü, dün ormanlık alandaki dere yatağında ölü bedeni bulunan genç yönetmen Mehmet Şafak Türkel’în intihar ettiğini duyurdu. Ekolojist yönetmenin ölümü Büyüknohutçu çiftinin katledilmesini akıllara getirdi. Çiftin katil zanlısı da hapishanede ölü bulunmuş, intihar ettiği iddia edilmişti. 

Türkel’in ölüm haberi üzerine sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Ezgü, “Çok üzücü bir haber aldım. Çektiği ‘Göle Yas’ belgeseli ile Burdur Gölü’nün kuruyuşunu ön plana çıkaran ve iki gün önce tekrar yayınladığımız kuruyan göle ironik ‘Su gelir Güldür Güldür’ klibimizin genç yönetmeni kardeşim Şafak Türkel yaşamını sonlandırmış. Yaşam mücadelesi ve ayakta kalabilme çabasında girdiği bu bunalımın nedeni sanatçının kaderi olmamalı! Çok yazık. Yetenekli, üretim için çabalayan, idealist bir genç kardeşimdi” ifadelerini kullandı.

Finike'de öldürülen Büyüknohutçu çiftinin kapattırdığı mermer ocağı için ÇED raporu

Akıllara Büyüknohutçu çifti geldi

Antalya’nın Finike ilçesinde doğaya zarar veren taş ve mermer ocaklarına karşı yürüttükleri mücadeleyle tanınan Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çifti evlerinde ölü bulundu. Çiftin katil zanlısı 31 yaşındaki Ali Yamuş tutuklu olduğu Alanya L Tipi Cezaevi’nde ölü bulundu. Gelen bilgilere göre kendisini asarak intihar ettiği söylendi.

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir Yorum Bırakın