Akbelen Ormanı’nda Ekoloji Forumu

0

Muğla İkizköy Akbelen Ormanı’nda ekoloji forumu gerçekleştiriliyor. İstanbul’dan ve çevre illerden çadır nöbetine destek vermeye gidenlerin de katılacağı forum canlı olarak yayınlanacak. Foruma çevrimiçi bağlantı aracılığıyla ülke genelinden katkıda bulunabilecek.

Son günlerde gerek kesimi durdurmak için tutulan çadır nöbeti gerekse yangınların etkisiyle Akbelen Ormanı kendiliğinden eylemliliklerin buluşma noktası oldu. Dışarıdan desteğe gelen yaşam savunucuları yerel direnişciler 13 gündür nöbet tutuyor Nöbete destek amaçlı İstanbul’dan yola çıkan ekoloji aktivistlerinin de nöbete dahil olması ile, uzun zamandır yüz yüze bir araya gelme fırsatı bulamayan yaşam savunucuları geniş katılımlı bir forum düzenleme kararı aldı.

Forumda ele alınması planlanan konular yaklaşık olarak şunlardır:

Ekolojik eylemlilik içinde direnişlerin bir araya gelmesi, birbirinden haberdar olması, karşılıklı dayanışma ile hareketlerin güçlendirilmesi. Aynı zamanda bir sistem sorunu olarak ekolojik kıyımlara karşı yerelde, köylerde, şehirlerde hareketi kendiliğinden başlatanlar ile örgütlü, örgütsüz hareketler içindeki aktivistlerin bir aradalığının nasıl mümkün olacağı.

-Hareketlerin seyrinde nasıl bir işbirliğine gidilmesi gerektiği. Pratikte ve teoride nasıl ortaklıklar kurulacağı üzerinden düşünmek. Aktivistlerin hareketler arasında bilgi ve deneyim paylaşımında, kolaylaştırıcı pratiklerin neler olacağı.

-Ekoloji hareketini sistem yıkıcı bir düzleme taşımak için sarf edilecek ortak çabalar neler olmalıdır?

Saat 21.00 de başlayacak foruma tüm yaşam savunucuları davetlidir.

Toplantıya burayı tıklayarak ya da aşağıdaki bilgilerden ulaşabilirsiz
https://us02web.zoom.us/j/83064778210?pwd=bGhuSDFLL0Rubngra3gzWGpuM2kzUT09

Meeting ID: 830 6477 8210
Passcode: 857834

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir Yorum Bırakın