Sinop NKP’den Dayanışma Çağrısı

0

Sinop’ta yapılması planlanan Nükleer Güç Santrali (NGS) için ÇED olumlu kararı verilmesi üzerine açılan iptal davası 28 Mart 2022 tarihinde gerçekleşiyor. Sinop Nükleer Karşıtı Platform’dan (Sinop NKP) yaşam savunucularına çağrı var; “Sizin nükleere karşı duyarlılığınızı biliyor, duruşmanın yapılacağı 28 Mart 2022 Pazartesi saat 10.00 da Samsun 3. İdare Mahkemesinde yapılacak olan duruşmaya katılarak bizlere güç ve destek vermenizi bekliyoruz.”

Sinop NKP Yürütme Kurulu’nun Çağrı metninin tamamı aşağıdaki gibidir:

Sinop Merkez Abalı Köyü İnceburun Yarımadası mevkiinde yapılması planlanan Nükleer Güç Santrali için EUAŞ tarafından hazırlatılan ÇED raporuna Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığı tarafından ÇED olumlu kararı verilmesi üzerine 2 Ekim 2020 tarihinde 60 bireysel ve 14 kurumsal katılımcıyla Samsun İdare Mahkemesine iptal davası açılmıştır.

Samsun 3. İdare Mahkemesi davanın duruşmasının 28 Mart 2022 tarihinde yapılacağını tarafımıza (Sinop NKP’ye) tebliğ etmiştir.

 Sizin nükleere karşı duyarlılığınızı biliyor, duruşmanın yapılacağı 28 Mart 2022 Pazartesi saat 10.00 da Samsun 3. İdare Mahkemesinde yapılacak olan duruşmaya katılarak bizlere güç ve destek vermenizi bekliyoruz.

  Çalışmalarınızda başarılar diler, saygılar sunarız.

SİNOP NÜKLEER KARŞITI PLATFORM

NOT: Sinop NKP’nin konu ile ilgili paylaştığı Tweet’e buradan ulaşabilirsiniz

Paylaş.

Yazar Hakkında

Bir Yorum Bırakın