Akbelen’den İliç ve Karadeniz’e Madencilik

0

İklim Adaleti Koalisyonu’nun organize ettiği Madencilik sempozyumu 16 Mart 2024 tarihinde İstanbul’da gerçekleşiyor. Hibrit olarak gerçekleştirilecek sempozyuma Zoom üzerinden de katılım sağlanabilecek.

PROPAGANDADAN HAKİKATE MADENCİLİK SEMPOZYUMU

Neoliberal ekstraktivist ekonomi, İliç’ten Akbelen’e, Akbelendoğayı ve emeği sömürürken, maden propagandasına karşı hakikat için buluşuyoruz.

Tarih: 16 Mart 2024 Cumartesi; Saat: 09.00-18.00

Yer: Nazım Hikmet Kültür Merkezi Şişli/İstanbul

NOT: Program hakkında aşağıdaki görsellerde ayrıntılı bilgi verilmiştir. Sempozyumun Zoom linki toplantı öncesi İklim Adaleti Koalisyonu sosyal medya hesaplarında ve burada paylaşılacaktır.

Ülke Genelinde Madencilik Ruhsatları
Paylaş.

Yazar Hakkında

Dr.Ögretim.Üyesi. ÇİĞDEM ŞAHİN ÖZGEÇMİŞ Çiğdem Şahin İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi Öğretim Üyesidir. Mastır ve Doktora derecelerini İ.Ü. İktisat Fakültesinde tamamlamıştır. 'Fransız Düzenleme Kuramında Kapitalist Dünya İşbölümü, Kapitalizmin Tarihsel Dönüşümleri ve Krizler' adlı doktora tezi yanısıra 'Kapitalizm ve Yoksulluk' adıyla Çiviyazıları tarafından yayınlanmış kitabı bulunmaktadır. Ayrıca 2018 yılında İşbankası Kültür Yaynlarından çıkan 'Neo liberal Kent Politikaları ve Fener-Balat-Ayvansaray' adında derleme kitabında da hem editör hem de ortak yazarlarındandır. Akademik Kariyeri yanı sıra Sendika yöneticiliği (Öğretim ElemanlarıSendikası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği, İÜ. İktisat Mezunları Cemiyeti yayını olan İktisat Dergisi Yayın Kurulu üyeliği ve son yıllarda, özellikle de İstanbul'da Kentsel Dönüşüm sürecinin yaygınlaşmaya başladığı süreçte önce Fener-Balat-Ayvansaray yenileme alanındaki soylulaştırma ve yerinden etme projelerine karşı kurulan FEBAYDER'in kurucu üyeliği, Genel Sekreterliği ve Basın Sözcülüğü görevini, üstlenmiş, ayrıca İstanbul'daki yerel ve genel mücadeleleri (mahalle dernekleri ve platformların ayrı ayrı yürüttüğü mücadeleleri) birleştiren ortak bir zemin ve ortak bir kent mücadelesi oluşturmayı amaçlayan 'Kent Hareketleri' girişiminin de Yürütme Kurulu üyeliğini hala sürdürmektedir. Tüm bunlar yanı sıra 'Kapitalizm ve Kriz', Azgelişmişlik', Kapitalizm ve Göçmen Emeği', 'Türkiye'de İnşaat Odaklı Büyüme Modeli ve Kentsel Dönüşüm', 'Neo-Libaeral Kent Politikaları' bunların yol açtığı Hak ve Hukuk ihlalleri, yaşanan mağduriyetler, 5366 Tarihi Alanları Yenileme Yasası ve 6306 Afet Yasası konusunda çeşitli yerlerde yayınlanan yazıları bulunan yazarwww.acikgazete.com internet gazetesinin de köşe yazarıdır. İLETİŞİM E-posta csahin@istanbul.edu.tr Web Sayfası http://aves.istanbul.edu.tr/csahin/

Bir Yorum Bırakın